Wiadomości

Tu znajdziecie informacje o ważnych wydarzeniach organizowanych dla osób niepełnosprawnych albo takich w których w-skersi mogą wziąć udział bez najmniejszych przeszkód. Zachęcamy też do kontaktu z nami i przesyłania wiadomości o tym, co ciekawego dzieje się w Waszej okolicy. Piszcie – kontakt@bezbarier.tv.

Zapraszamy także do zapoznania się z wydarzeniami nad którymi objęliśmy patronat.

Producenci programu Bez barier nagrodzeni

Bartłomiej Skrzyński i Jarosław Perduta, producentci, autorzy i prowadzący program „Bez barier” zostali nagrodzeni za swoją działalność brązowym medalem w konkursie Lodołamacze 2010. Jest on organizowany przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Program integracyjny „Bez barier” jest emitowany na antenie TVP Wrocław.

Więcej...

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz w programie „Bez barier”

W środę o godzinie 17:00 TVP Wrocław wyemituje kolejny odcinek programu „Bez barier”. Cykliczna audycja Bartka „Skrzyni” Skrzyńskiego i Jarka Perduty ma przełamywać negatywne stereotypy o osobach niepełnosprawnych. Udowadniać w-skersom, że jeśli się czegoś pragnie, można to osiągnąć. W najbliższym programie autorzy przybliżą postać młodego Kuby. Mimo problemów z poruszeniem się świetnie daję sobie radę w publicznej szkole. Gra na gitarze, dobrze się uczy się i marzy o studiach informatycznych. Widzowie zobaczą też kolejne miejsce w pełni dostępne miejsce dla osób niepełnosprawnych, seniorów i matek z małymi dziećmi. Tym razem „Skrzynia” i Jarek zachęcą wszystkich do odwiedzenia wrocławskiej Opery. Na koniec Bartek Skrzyński przeprowadzi eksluzywny wywiad z parą z pierwszych stron gazet – Nataszą Urbańską i Januszem Józefowiczem. Więcej o programie na www.bezbarier.tv i www.skrzynski.info.pl.

Więcej...

Druga edycja programu BEZ BARIER

Od lutego, w każdą środę o godzinie 17:00 - na antenie TVP Wrocław można oglądać program BEZ BARIER. Cykliczna audycja Bartka SKRZYNI Skrzyńskiego i Jarka Perduty poświęcona jest integracji. Magazyn ma przełamywać negatywne stereotypy o osobach niepełnosprawnych.

Więcej...

Święto tańca we Wrocławiu

W ostatni łykend listopada we Wrocławiu odbędzie się już po raz piąty Turniej Tańca Towarzyskiego – Pergola. W tym roku pod hasłem „Integracja”. Na parkiecie w tanecznym pojedynku zmierzą się wszyscy sportowcy, niezależnie od wieku, stopnia zaawansowania czy też niepełnosprawności fizycznej. Pary maluchów, seniorów, wyczynowcy i amatorzy, tancerze na wózkach inwalidzkich i niewidzący. Wszyscy zapewnią łykend pełen wrażeń. I to w międzynarodowej obsadzie. Turniej odbędzie się 28-29 listopada w Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego Wrocław, ul. Chełmońskiego 43. Chętni do tanecznego uczestnictwa mogą się jeszcze zgłaszać (m.in. pod nr tel.: 0048 781 268 612). Więcej info na www.pergola2009.pl

Więcej...

Plebiscyt Dobre Praktyki

Plebiscyt, już po raz piąty, organizuje Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Każdy może zgłosić swojego kandydata, instytucje lub działania służące aktywizacji osób niepełnosprawnych. Zgłoszenia można zgłaszać w siedzibie Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, ul. św. Antoniego 36/38 we Wrocławiu (tel. 071/344 17 34, wson@wson.wroc.pl). Jeśli w Twojej okolicy działa w-skers, organizacja lub podejmowane są ciekawe inicjatywy – koniecznie zgłoś to w plebiscycie Dobre Praktyki. Więcej informacji na stronie www.wson.wroc.pl

Więcej...