O nas
 
Bartłomiej Skrzyński

Bartłomiej "Skrzynia" Skrzyński (www.skrzynski.info.pl) - rocznik ’79, co wiązało się z lipcowym kryzysem 30-letnim. Po jego szybkim finiszu dalej postanowił działać, często społecznie, często dla innych.

Wrocławski dziennikarz, aktywista, społecznik. Od wielu lat działa na rzecz aktywizacji społecznej w ogóle, choć szczególnie osób niepełnosprawnych. Był prezesem Parlamentu Młodzieży Wrocławia organizując m.in.: wspólnie z Urzędem Miejskim Wrocławia, pierwszy w mieście Wolontariat Miejski (wtedy na Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny), manifestacje przeciwko przemocy. Współtworzył wspólnie z Kuratorium Oświaty Raport na temat wrocławskiego szkolnictwa.

W 2003 roku wymyślił nazwę "W-skersi", napisał eksplikację, scenariusz programu i wysłał do TVP. Magazyn autorstwa "Skrzyni" spodobał się w telewizji i jeszcze w tym samym roku trafił na antenę TVP 1, gdzie był emitowany przez półtora roku. Bartłomiej Skrzyński został wtedy wyróżniony przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, za szczególny wkład w propagowani idei równości i integracji w Europejskim Roku Osób Niepełnosprawnych. W marcu "W-skersi" powrócili na antenę TVP 1 - ponownie na półtora roku. "Skrzynia" za swój program ponownie został nagrodzony. Tym razem otrzymał Grand Prix prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego "Oczy Otwarte", organizowanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i warszawskie Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Dziennikarską pasją "Skrzyni" jest także sport żużlowy, o którym pisze m.in. do "Tygodnika Żużlowego" - od blisko piętnastu lat.

"Skrzynia" uwielbia sporty ekstremalne (za sobą ma już nurkowanie i skok na bungee) i podróże, a nad życie kocha - o 11 lat młodszą - siostrę Magdalenę.

Program "Bez barier" jest naturalną konsekwencją działań "Skrzyni". Pomysł zgłosił do TVP Wrocław, a magazyn spodobał się i trafił na antenę. Skrzyński jest jego współproducentem, współautorem scenariusza i współprowadzącym.


Jarosław Perduta

Jarosław Perduta - politolog, czasem tłumacz, trochę dziennikarz, samorządowiec i działacz organizacji pozarządowych, ojciec dwóch wspaniałych synów - dziesięcioletniego Maksa i trzyletniego Ignasia

Od czasów studenckich zaangażowany we współpracę międzynarodową, zwłaszcza polsko-niemiecką. Zrealizował kilka dużych projektów transgranicznych. Od wielu lat współtworzy lokalne oraz regionalne kampanie na rzecz integracji i aktywności osób niepełnosprawnych. Współtwórca i współinicjator programu "Wrocław bez barier" oraz pierwszej edycji programu "Nie ma barier. Dolny Śląsk".

Od 2002 roku aktywnie realizuje swoje zainteresowania medialne. Najpierw jako hobby w jednej z lokalnych telewizji działających w ramach sieci kablowej Vectra, gdzie realizował i prowadził programy o tematyce publicystyczno-politycznej. Twórca i współtwórca wielu małych form telewizyjnych, w tym spotów wyborczych.

Program "Bez barier" to efekt kilkuletniej współpracy na różnych polach z Bartkiem Skrzyńskim. Wspólny projekt powstał na bazie doświadczeń zebranych zarówno na polu działań społecznych, jak i medialnych.

Jarek Perduta jest współproducentem, współprowadzącym i współautorem scenariusza.


Skład stałej ekipy realizacyjnej programu "Bez barier" - poza autorami, tworzy także Marcin Czajka. Opowiadający za montaż i zdjęcia.


Marcin Czajka

Marcin Czajka ma na koncie krótkie fabułki, teledyski i filmy dokumentalne, które biorą udział i zdobywają nagrody na festiwalach filmów niezależnych.

W swoich filmach opowiada m.in. o Polakach na emigracji i o ludziach stawiających czoło swoim słabościom...

Znany jest również jako Myppa - twórca muzyki elektronicznej - www.myspace.com/myppa
Miłośnik kina i muzyki.

W programie "Bez barier" odpowiada za montaż i zdjęcia.


Autorką fotografii z planu jest Magdalena "Mała" Skrzyńska.